درباره سایت

تماس با ما:

آدرس:همت غرب-شهرک گلستان(راه آهن)-انتهای بلوار امیر کبیر-بلوار کاشان- بین نور دوم و سوم

تلفن: 44757641
44711155
44713219


تعرفه سال 97
بلیت تک جلسه ای ویژه یک نفر (استخر،سونا،جکوزی).....50 هزار تومان
بلیت تک جلسه سانس صبحگاهی (آقایان) با صبحانه رایگان.....25 هزار تومان
آموزش نیمه خصوصی شنا(12 جلسه تضمینی) .....600 هزار تومان
عضویت 20 جلسه ای با (25 درصد تخفیف).....750 هزار تومان
عضویت 30 جلسه ای با (35 درصد تخفیف).....975 هزار تومان
عضویت 50 جلسه ای با (45 درصد تخفیف).....1 میلیون و 375 هزار تومان
انواع ماساژ (تایلندی،ریلکسی و آروما).....90 هزار تومان
حمام ترکی سنتی.....50 هزار تومان
سانس ها استخر

آقایان :

همه روزه و جمعه ها از ساعت 17 الی 23

سانس صبحگاهی آقایان همه روزه و جمعه ها

از ساعت 6 بامداد الی 8 صبح

بانوان :

شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 16

جمعه ها از ساعت 9 الی 14طرف قرارداد با :

مخابرات،پیام ارتباطات،طنین موج های آبی،استخر کارت هوشمند،استخر کارت پارسیان،بازنشستگان شرکت نفت،بانک ملت

نویسندگان

شبکه های اجتماعی

آمریکا در جهان ورزش‌های آبی المپیک اول شد

اخبار شنا،شیرجه و واترپلو


رقابت‌های ورزش‌های آبی المپیک با برگزاری فینال واترپلو مردان تمام شد و در رده‌‌بندی نهایی، آمریکا، چین و استرالیا اول تا سوم شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ سی و یکمین دوره المپیک تابستانی از جمعه تا (۱۵ مرداد ۱۳۹۵) با برگزاری مراسم افتتاحیه رسماً آغاز شد.

مسابقات ورزش‌های آبی حاضر در رقابت‌ها از شنبه (۱۶ مرداد ۱۳۹۵) آغاز و بامداد امروز (یکشنبه- ۳۱ مرداد ۱۳۹۵) تمام شد. فدراسیون جهانی ورزش‌های آبی (فینا) که فدراسیون شنای ایران زیر مجموعه آن قرار دارد در المپیک امسال پنج رشته داشت. این رشته ها شنا، شیرجه، واترپلو، شنای موزون و شنای آب‌های آزاد هستند.

در مجموع این پنج رشته ۱۴۰ مدال بین ۲۶ کشور توزیع شد که آمریکایی‌ها به لطف درخشش چشمگیر در رشته شنا اول شدند.

ورزشکاران آمریکایی از آب های ریو ۱۷ طلا، ۱۰ نقره و ۱۰ برنز گرفتند تا با اختلاف فاحشی نسبت به سایر تیم‌ها در جایگاه نخست بایستند. از ۱۷ طلای ایالات متحده، ۱۶ طلا به رشته شنا  و یک طلای دیگر به واترپلوی زنان اختصاص داشت.

پس از این کشور چینی‌ها با درو کردن مدال‌های شیرجه دوم شدند. چشم بادامی‌ها در پایان المپیک تابستانی ۲۰۱۶ هشت طلا، شش نقره و چهار برنز گرفتند و به مقام دوم مجموع رسیدند. از این بین، هفت طلا به شیرجه و یک طلا به شنا اختصاص داشت.

سومین کشور موفق در ورزش های آبی ریو استرالیا بود. این کشور سه طلا، چهار نقره و چهار برنز کسب کرد و بالاتر از مجارستان ایستاد. به غیر از یک نشان برنز شیرجه سایر مدالهای کانگروها به شنا اختصاص داشت.

پس از این سه تیم هم مجارستانی قرار داشت که با درخشش یک شناگر (کاتینکا هوسزو) موفق به کسب سه طلا و یک نقره شده بود. یک نقره و دو برنز دیگر هم توسط سایر ورزشکاران این کشور بدست آمد تا به دلیل مدالهای نقره و برنز کمتر در جمع  سه تیم برتر جهان ورزش‎های آبی قرار نگیرند.

در بررسی هر رشته به صورت تفکیک شده هم نشان از شگفتی خاصی نیست. همچنان آمریکا در شنا و واترپلوی زنان بهترین است. شیرجه در سلطه چین قرار دارد. شنای موزون و روسیه با هم عجین شده‌اند و مردان صربستان کلکسیون افتخاراتشان را در واترپلو با طلای المپیک کامل کردند.

تنها رشته‌ای که خیلی قابل پیش بینی پیش نرفت شنای ماراتن ۱۰ کیلومتر بود. در این رویداد شناگرانی از هلند در هر دو بخش مردان و زنان اول شدند تا با همین دو مدال در رده هشتم جهان ورزش‌های آبی بایستند.

 

رده‌بندی نهایی تیم‌های برتر در ورزش‌های آبی المپیک ریو:

(همه رشته‌ها– شنا، شیرجه، واترپلو، شنای موزون و شنای ماراتن)

 1. آمریکا- ۱۷ طلا، ۱۰نقره و ۱۰ برنز و مجموع ۳۷ مدال
 2. چین- هشت طلا، شش نقره و چهار برنز و مجموع ۱۸ مدال
 3. استرالیا- سه طلا، چهار نقره و چهار برنز و مجموع ۱۱ مدال
 4. مجارستان- سه طلا، دو نقره و دو برنز و مجموع ۷ مدال
 5. بریتانیا- دو طلا، شش نقره و یک برنز و مجموع ۹ مدال
 6. ژاپن- دو طلا، دو نقره و پنج برنز و مجموع ۹ مدال
 7. روسیه- دو طلا، دو نقره و سه برنز و مجموع ۷ مدال
 8. هلند- دو طلا و مجموع ۲ مدال
 9. ایتالیا- یک طلا، سه نقره و چهار برنز و مجموع ۸ مدال
 10. کانادا- یک طلا، یک نقره و شش برنز و مجموع ۸ مدال

 

شنا:

 1. آمریکا- ۱۶ طلا، ۸ نقره و ۹برنز و مجموع ۳۳ مدال
 2. استرالیا- سه طلا، چهار نقره و سه برنز و مجموع ۱۰ مدال
 3. مجارستان- سه طلا، دو نقره و دو برنز و مجموع ۷ مدال
 4. ژاپن- دو طلا، دو نقره و سه برنز و مجموع ۷ مدال
 5. بریتانیا- یک طلا و پنج نقره و مجموع ۶ مدال
 6. و…

VhrHfR1h

شیرجه:

 1. چین- هفت طلا، دو نقره و یک برنز و مجموع ۱۰ مدال
 2. بریتانیا- یک طلا، یک نقره و یک برنز و مجموع ۳ مدال
 3. آمریکا- دو نقره و یک برنز و مجموع ۳ مدال
 4. ایتالیا- یک نقره و یک برنز و مجموع دو مدال
 5. مکزیک و مالزی- یک نقره و مجموع یک مدال

lgca1WZS (1)

واترپلو:

 1. آمریکا و صربستان- یک طلا
 2. ایتالیا- یک نقره و یک برنز و مجموع دو مدال
 3. کرواسی- یک نقره
 4. روسیه- یک برنز

xWtd32P3

شنای موزون:

 1. روسیه- دو طلا
 2. چین- دو نقره
 3. ژاپن- دو برنز

Q3tR46z3

ماراتن شنای ۱۰ کیلومتر (آبهای آزاد):

 1. هلند- دو طلا
 2. یونان و ایتالیا- یک نقره
 3. بزیل و فرانسه- یک برنز

Efv7t9Bz


سمیع‌زاده: ماده ۸۸ سرطان ورزش است/ دکتر گودرزی حامی ورزش های پایه است

اخبار شنا،شیرجه و واترپلو


محسن سمیع‌زاده گفت: دکترگودرزی تنها حامی ورزش شناست و لازم است هیات‌دولت و مجلس به کمک وزارت ورزش بیایند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛  دبیرکل فدراسیون شنای ایران در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری برنا درخصوص معضلات این رشته ورزشی در ایران نکات جالبی را بیان کرد. محسن سمیع‌زاده که خودش از مربیان خوب شنای ایران به شمار می‌رود در حاشیه مسابقات قهرمانی ۱۵تا۱۷ ساله های ایران به ارزیابی ورزش ایران و به خصوص رشته شنا پرداخت.

*آقای سمیع‌زاده، برگزاری مسابقات قهرمانی کشور و سطح کیفی آن را چطور ارزیابی می‌کنید؟

همانطور که آگاهی دارید، سیاست های کلان وزارت ورزش بر این است که مسابقات قهرمانی کشور احیا و توجه ویژه ای به آن شود. در همین راستا فدراسیون شنا در رشته های تحت پوشش خود یعنی شنا، شیرجه و واترپلو، مسابقات قهرمانی کشور را به صورت جدی در حال پیگیری می‌کند و اولین تورنمنت، همانطور که مشاهده فرمودید با حضور۲۵استان در مجموعه ورزشی آزادی برگزارشد. خوشبختانه در این رقابت ها دو رکورد ملی جا به جا شد اما متاسفانه یکی از آنها به علت فرسودگی تاچ پد، ثبت نشد. با توجه به اینکه شنای کشور از واگذاری استخرها به بخش خصوصی رنج می برد و خیلی از استان ها هفته ای سه جلسه بیشتر نمی توانند در آب تمرین کنند در این مسابقات نتایج قابل قبولی به دست آمد. اعتقاد شخص خودم به عنوان یک معلم و مربی این است که  استعدادهای بسیارخوبی را در شنای کشور داریم. در این مسابقات شناگر نوجوان نیشابوری، رکورد ملی را جا به جا کرد در حالی که این شهر اصلا استخر استاندارد ندارد! نه تنها نیشابور بلکه اکثر استان ها این وضعیت را دارند از داشتن اولین نیاز این ورزش محرومند. یک برنامه ریزی، یک عزمِ جزم و یک همیت می‌خواهد که استخر را در اختیار هیات‌ها قرار بدهیم و از آن‌ها بخواهیم که کار قهرمان پروری را به صورت جدی پیگیری کنند.

*شنای ما در این دوره نتوانست ورودی المپیک را کسب کند و تنها شناگرمان با دعوت فدراسیون جهانی به این مسابقات رفت. به نظر شما علت اصلی این مساله چیست؟

همانطور که اشاره کردم، مشکل اصلی ما نبود سخت افزار است. نمی گویم استخر نداریم. استخر خیلی زیاد داریم. شما وارد هر شهر و شهرستانی بشوید استخر شنا وجود دارد اما وقتی یک نگاه اجمالی داشته باشیم این استخرها واقعا دست شناگرها نیست. شناگرهای ما معمولا در ساعات پایانی شب مثلا ۱۰تا۱۲شب به تمرین می پردازند. ما اول به سخت افزار نیاز داریم. نه برای درآمد زایی چون با سیاست قهرمان پروری همخوانی ندارد. شما نمی‌توانید ورزش را گران کنید و از آن توسعه بخواهید. اینها با هم منافات دارند. برای توسعه ورزش شنا باید در ابتدا استخرهای استاندارد در اختیار بدنه فنی شنای کشور قرار گیرد و بعد از آن برنامه ریزی و پروسه ۴ساله داشته باشیم. مطمئن باشید شنای ایران می تواند سهمیه های زیادی را برای المپیک به دست بیاورد به شرط آنکه این اتفاقات بیفتد.

*در این زمینه چه ارگانی یا چه شخصی باید پیش‌قدم شود؟

در پاسخ به این سوال شما ابتدا لازم می‌دانم از دکتر گودرزی تشکر کنم چرا که تنها حامی ورزش شنا و هیات‌های شنا در این کشور شخص وزیر ورزش هستند. ایشان  در سه سال اخیر یک بخشنامه بسیارمحکمی را به ادارات کل زدند مبنی بر اینکه هرهیات شنایی یک استخر در اختیار داشته باشد اما متاسفانه مجلس گذشته ماده۸۸ را تصویب کرد. باید بگویم این ماده سرطان ورزش است چرا که ورزش را برای جامعه گران کرده است. ماده۸۸ بلایی شده برای ادارات کل و مدیران کل. برای مثال آن ها از ترس دیوان محاسبات نمی توانند استخرها را در اختیار هیات‌های شنا قرار دهند بلکه استخرها رابه مزایده می‌گذارند. مزایده یعنی اینکه این فضا به گرانترین قیمت به شخص دیگری واگذار شود و حالا این گرانی را چه کسی باید تقبل کند؟ مسلم است که جامعه ورزش و جامعه شنا. این معضلی است که با آن دست به گریبانیم. خیلی از استان های ما استخر ندارند. شاید باور این موضوع سخت باشد که  بسیاری از قهرمانان شنای ما در سانس بلیط فروشی تمرین می کنند! به این ترتیب تا مادامی که این مسائل حل نشود نه من بلکه هیچ فرد دیگری هم نمی‌تواند این قول را بدهد که در شنا اتفاق خاصی صورت بگیرد.

*یعنی شما می فرمایید که مجلس باید تعامل خوبی با بدنه ورزش و مخصوصا شنا داشته باشد؟

کاملا. عاجزانه از مجلس جدید که انصافا نیروهای خوبی و دلسوزی داخل آن هستند تقاضا می‌کنم،به داد نسل جوان برسند. اصلا صحبت من در مورد ورزش قهرمانی نیست. سلامت جامعه را دریابید. سلامت جامعه در این است که اماکن ورزشی با قیمت مناسب در اختیار مردم قرا بگیرد. این اتفاق نمی افتد. ما الان استخرهایی داریم در تهرن که بلیط آنها ۱۵۰تا۲۰۰هزار تومان است. آیا یک کارمند یا فردی از قشر متوسط جامعه توانایی این را دارد که برای دوساعت شنا کردن فرزندش این مبلغ را پرداخت کند؟ این امر باعث شده که شنای ما عقب بماند. اکنون ایالات متحده و شناگر این کشور مایکل فلپس را که ۲۳مدال گرفته مثال می‌زنند اما باید بدانیم درآمریکا استخرها با قیمت بسیاربسیارناچیز دراختیارشناست. نه در بعد قهرمانی بلکه جهت استفاده عمومی و به خاطر سلامت جامعه. شنا میتواند عاملی باشد برای سلامت جامعه. من خواهش میکنم در ادامه طرح سلامت، هیات‌دولت و نمایندگان محترم مجلس به کمک وزارت ورزش بیایند و برای تکمیل طرح سلامت طرح پیشگیری از امراض را در دستور کار قرار دهند. چقدر ما الان برای ناهنجازی های جسمی و روحی هزینه می کنیم؟ اگر بتوانیم این زمینه را ایجاد کنیم یعنی مکمل طرح سلامت را پیاده کنیم، هم جامعه سلامتی را خواهیم داشت و هم جوانان ما می توانند در میادین جهانی مقام بیاورند. واقعا این موضوع دور از دسترس نیست.

*برنامه ها و اهداف فدراسیون شنا برای پیشرفت این ورزش چیست؟

برنامه ای را در راستای تشکیل ستاد توسعه ورزش های  پایه و پرمدال، در وزارت ورزش و جوانان مطرح کردیم و با حمایت همه جانبه وزارت همراه شد. اگر دقت کنید تمام تمرکزمان روی قشر جوان است. هم در شنا و هم در شیرجه و هم در واترپلو. ما مسابقات قهرمانی را پیش رو داریم و به همین خاطر جلسات متعدد فنی را از هفته آینده در فدراسیون برگزار خواهیم کرد تا پیرامون چگونگی اعزام کاروان شنای ایران به مسابقات توکیو ژاپن تصمیم گیری کنیم. هم‌چنین پروپوزالی را جهت توسعه ورزش شنا تقدیم وزارت ورزش کردیم. جالب است بدانید در بخشی از پروپزال تنظیم شده، آریا نسیمی شاد که قهرمان شنای قورباغه ماست با آقای وندرویگ قهرمان آفریقای جنوبی و رکورد دار اسبق (این رکورد الان در اختیار یک شناگر انگلیسی است) ۱۰۰متر و ۵۰متر قورباغه جهان مقایسه شده است. آریا نسیمی شاد درسن۱۶سالگی خودش با سن ۱۶سالگی آقای وندرویگ قیاس شده و درمواد  ۱۰۰متر و ۵۰متر قورباغه، به مراتب جلوتر از وندرویگ است. یعنی رکوردهای بهتری را نسبت به ۱۶سالگی ایشان دارد. این موضوع نشان دهنده این است که شناگران ایرانی واقعا پتانسیل بالایی دارند. اگر ضعفی هست از من مسئول است. باید این را صادقانه گفت. به طور خلاصه باید استخراستاندارد مهیا باشد، مربیانمان آسودگی خاطر داشته باشند و همچنین بودجه‌ای باشد برای اجرای برنامه ها. اگر این سه فاکتور مهیا باشند، مطمئن باشید شنای ما در مسابقات برون مرزی و المپیک مدال خواهد گرفت.

*ممنونم از صحبت های صادقانه و جامع شما. در پایان اگر مورد خاصی مد نظرتان هست که بنده فراموش کردم، بفرمایید.

واقعا تشکر می کنم از گروه ورزشی رسانه برنا که همیشه حتی با نقدهایشان باعث شدند شنا پررنگ تر باشد و دیده بشود. معتقدم مقالاتی که در سایتتان قرار می دهید باعث می شود مسئولین نگاهشان به رشته شنا باشد. حتی خود ما نیز با دقت و وسواس بیشتری کار می‌کنیم و به امور می‌پردازیم تا شرمنده مردم و جوان ها نباشیم.


نتایج کامل روز پانزدهم ورزش های آبی المپیک ریو/ صربستان برای نخستین بار قهرمان واترپلوی المپیک شد

اخبار شنا،شیرجه و واترپلو


در روز پانزدهم و پایانی ورزش‌های آبی المپیک ریو، مدال طلای واترپلوی مردان به صربستان رسید و شیرجه روی چینی باز هم طلا گرفت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ سی و یکمین دوره المپیک تابستانی از جمعه (۱۵ مرداد ۱۳۹۵) با برگزاری مراسم افتتاحیه رسماً آغاز شد.

مسابقات ورزش‌های آبی حاضر در رقابت‌ها از شنبه (۱۶ مرداد ۱۳۹۵) آغاز شد. فدراسیون جهانی ورزش‌های آبی (فینا) که فدراسیون شنای ایران زیر مجموعه آن قرار دارد در المپیک امسال پنج رشته داشت. این رشته ها شنا، شیرجه، واترپلو، شنای موزون و شنای آب‌های آزاد بودند.

با برگزاری مسابقات شب گذشته (شنبه) هر پنج رشته زیرمجموعه فینا به کار خود در بازی های المپیک تابستانی ریو ۲۰۱۶ پایان دادند.

 

 

در روز پانزدهم، فینال واترپلو و شیرجه از سکوی ۱۰متر انفرادی مردان  برگزار شد.

صربستان برای نخستین بار قهرمان واترپلوی المپیک شد

شب گذشته و بامداد امروز (یکشنبه) و پس از برگزاری مسابقات رده‌بندی و فینال پرونده رقابت‌های واترپلو ایمپیک ریو رسما بسته شد. این مسابقات که از فردای مراسم افتتاحیه (۱۵ مرداد ۱۳۹۵) آغاز شده بود فراز و نشیب زیادی داشت. پیش از شروع مسابقات، صربستان به لطف موفقیت‌های متعدد اروپایی و جهانی، مدعی اصلی قهرمانی بود. اما این تیم در آغاز راه خوب شروع نکرد و در گروه شش تیمه به عنوان چهارمی رسید. اما صرب‌ها در مرحله حذفی خوش درخشیدند و اسپانی و ایتالیا را مقتدرانه شکست دادند تا به فینال برسند. حریف این تیم در فینال کرواسی بود. کروات‌ها که مدافع عنوان قهرمانی المپیک هم بوند از همان روز ابتدایی پرقدرت ظاهر شدند. کروات‌ها در گروه دوم با عملکرد خوب خود بعد از اسپانیا دوم شدند. البته راه اول شدن آنها هم هموار بود اما بیم حذف شدن مقال صربستان در مرحله یک چهارم نهایی موجب شکست در بازی پایانی گروهی و کسب مقام دوم بود. تیم خوب کرواسی در ادامه راه هم موفق ظاهر شد و به راحتی برزیل و مونتنگرو را از پیش رو برداشت.

دیدار فینال المپیک ۲۰۱۶ از ساعت ۰۱:۲۰ بامداد امروز (یکشنبه) در استخر مجموعه ورزش های آبی ریو آغاز شد. این دیدار که به قضاوت “پیتر مولنار” و “جیورجیوس استاوریدیس” برگزار شد در وقت اول بسیار نزدیک پیگیری شد. اما صربستان وقت دوم را بهتر آغاز کرد تا در پایان نیمه اول ۶ بر ۳ از حریف صاحب نام خود پیش بیفتد. صرب‌ها وقت سوم را هم مدیریت کردند و اختلاف خود را به چهار گل رساندند. این نتیجه حاشیه امنیت خوبی برای قدرت اول این روزهای واترپلو جهان ایجاد کرد تا صربستان با همین اختلاف گل و با نتیجه ۱۱ بر ۷ فینال واترپلوی المپیک را به سود خود تمام کند.

این نخستین قهرمانی صربستان در تاریخ واترپلوی المپیک بود. پیش از این صرب‌ها در قالب یوگوسلاوی سابق و در سال ۱۹۸۸ برای آخرین بار این افتخار را کسب کرده بودند. با احتساب سه قهرمانی یوگوسلاوی و اختصاص آن به صربستان، این تیم به دومین کشور پرافتخار جهان واترپلو در المپیک تبدیل شد. یوگوسلاوی و پس از آن صربستان در مجموع چهار طلا، پنج نقره و سه برنز کسب کرده‌اند. در صدر این فهرست مجارستان با ۹طلا کماکان دست نیافتنی به نظر می‌رسد.

در دیدار رده‌بندی این دوره از مسابقات هم ایتالیا با حساب ۱۲ بر ۱۰ مونتنگرو را از پیش رو برداشت تا نشان برنز ریو به نایب قهرمان المپیک لندن برسد. در دو بازی دیگر هم مجارستان و اسپانیا به ترتیب با غلبه بر یونان و برزیل جدول رده بندی نهایی واترپلو را در سی و یکمین دوره المپیک تابستانی کامل کردند.

 

رده بندی نهایی واترپلو مردان المپیک:

 1. صربستان- طلا
 2. کرواسی- نقره
 3. ایتالیا- برنز
 4. مونتنگرو
 5. مجارستان
 6. یونان
 7. اسپانیا
 8. برزیل

U4kcCpV6

 

طلای شیرجه سکوی ۱۰متر مردان هم به چینی‌ها رسید

 در آخرین ماده فینال شیرجه المپیک، ورزشکاران مرد این رشته از سکوی ۱۰ متر پریدند. چینی ها که مدتهاست در این رشته اجازه عرض اندام به هیچ کسی نمی‌دهند، آخرین طلا را هم از آن خود کردند. در این ماده همه کارشناسان منتظر درخشش نفر برتر رنکینگ جهانی فینا در سکوی ۱۰متر و نایب قهرمان المپیک ۲۰۱۲ “کیو بو” بودند. این ورزشکار چینی که به او لقب شیرجه روی قرن هم داده شده است (کیو بو بهترین شیرجه رو قرن + ویدئو)، با وجود پیشتازی در دور مقدماتی و نیمه‌نهایی، در مسابقه فینال عملکرد همیشگی‌اش را نداشت و در کمال ناباوری به مقام ششم رسید. اما هموطن او اجازه نداد طلای این ماده هم از دست چینی ها بیرون بیاید. “آیسن چن” در این رویداد با رکورد ۵۸۵٫۳۰ دومین طلای خود را از المپیک ریو کسب کرد. او پیش از این در شیرجه از سکوی ۱۰متر دونفره هم طلایی شده بود. پس از او، “جرمن سانچز” مکزیکی با امتیاز ۵۳۲٫۷۰ دوم شد. نشان برنز این ماده هم به قهرمان المپیک لندن یعنی “دیوید بودیا” رسید. او برای کسب نشان برنز  ۵۲۵٫۲۵ امتیاز کسب کرد.

این طلا هفتمین طلای چین در هشتمین فینال شیرجه بود تا چینی‌ها همچنان در شیرجه جهان بهترین بمانند. تنها طلایی که از دست چین خارج شد به تخته سه متر دو نفره مردان مربوط می‌شود که نمایندگان بریتانیا و آمریکا در آن ماده طلا و نقره گرفتند و چین به نشان برنز بسنده کرد.

aisen chen

با برگزاری این دو ماده فینال، رقابت‌های ورزش‌های آبی المپیک ریو ۲۰۱۶ به طور رسمی تمام شد. در مجموع مدالی پنج رشته ورزش آبی فینا؛ آمریکا، چین و استرالیا به ترتیب اول تا سوم شدند.

 

نتایج کامل روز پانزدهم ورزش‌های آبی المپیک ریو: (شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵)

روز پایانی واترپلو (مردان):

 • برای رده‌های هفتم و هشتم: برزیل ۹ – اسپانیا ۸
 • برای رده‌های پنجم و ششم: مجارستان ۱۲ – یونان ۱۰
 • رده بندی: مونتنگرو ۱۰  – ایتالیا ۱۲
 • فینال: صربستان ۱۱ – کرواسی ۷

 

 

شیرجه از سکوی ۱۰متر انفرادی مردان:

 1. آیسن چن از چین- ۵۸۵٫۳۰
 2. جرمن سانچز از مکزیک- ۵۳۲٫۷۰
 3. دیوید بودیا از آمریکا- ۵۲۵٫۲۵

 

 


بلال خلیلی سرپرست هیأت شنای استان البرز شد

اخبار شنا،شیرجه و واترپلو


با حکمی از سوی محسن رضوانی، بلال خلیلی به سمت سرپرست هیئت شنای استان البرز منصوب شد.

به گزارش روابط روابط عمومی فدراسیون شنا،شیرجه و واترپلو؛ محسن رضوانی رئیس فدراسیون طی حکمی بلال خلیلی را به سمت سرپرست هیئت شنای استان البرز منصوب کرد.

در حکم وی آمده است:

 

 

 

جناب آقای بلال خلیلی

با سلام و تحیت ؛

 

 بنا به پیشنهاد اداره کل محترم ورزش و جوانان استان البرز، همچنین باستناد مفاد ماده ۱۰ تبصره ۳ آئین نامه هیأت‌های ورزشی؛ به موجب این ابلاغ به سمت سرپرست هیأت شنای استان البرز منصوب می شوید. شایسته است ضمن اداره امور هیأت و اعمال ضوابط آئین نامه مربوطه با هماهنگی اداره کل محترم استان طی مدت سه ماه اقدامات لازم را درخصوص برگزاری مجمع عمومی انتخاب رئیس هیأت  معمول فرمائید.

 امید است با اتکال به خداوند منان و با بهره گیری از توانمندی موجود در امور محوله موفق و مؤید باشید.

 


سومین دوره اردوی تدارکاتی تیم ملی اسلالوم آقایان نوجوانان برگزار می شود

اخبار قایقرانیسومین دوره اردوی تدارکاتی تیم ملی اسلالوم آقایان رده سنی نوجوانان با حضور 6 قایقران از امروز 31 مردادماه در منجیل برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، تیم ملی اسلالوم آقایان نوجوانان خود را برای حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک نوجوانان آماده می کند. به همین منظور 6 قایقران به سومین دوره اردوی تدارکاتی این تیم دعوت شدند تا تمرینات خود را از امروز 31 مردادماه در منجیل آغاز کنند.

این مرحله از اردو تا 12 شهریورماه ادامه پیدا خواهد کرد.

بردیا مهرجو و هیوا نسیمی مربیان تیم ملی اسلالوم آقایان نوجوانان هستند.

امین یوسفی از زنجان، رضا خلیلی، دانیال خسروی، پویان انگورج غفاری و ماهان ادریسی از مازندران و محمدمهدی کنارنگ از چهارمحال و بختیاری نفرات دعوت شده به این مرحله از اردو هستند.

مرحله پایانی اردوی تیم ملی کانوپولوی بانوان بزرگسالان و جوانان برگزار می شود

اخبار قایقرانی


اردوی پایانی تیم های ملی کانوپولوی بانوان رده سنی بزرگسالان و جوانان به منظور حضور موفق در مسابقات قهرمانی جهان از 2 شهریورماه در دریاچه آزادی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، مسابقات قهرمانی جهان کانوپولو 10 تا 14 شهریورماه در شهر سیراکوزای ایتالیا برگزار می شود.

تیم ملی کانوپولوی بانوان کشورمان در رده های سنی بزرگسالان و جوانان به این رقابت ها اعزام خواهند شد. به همین منظور در آخرین دور اردوهای آمادگی تیم های ملی بزرگسالان و جوانان کانوپولو در دریاچه آزادی به آب می زنند.

سومین مرحله اردوی تدارکاتی تیم ملی کانوپولوی بانوان بزرگسالان و پنجمین مرحله اردوی تدارکاتی تیم ملی کانوپولوی بانوان جوانان از 2 شهریورماه آغاز می شود.

این اردو تا زمان اعزام قایقرانان به مسابقات ادامه پیدا خواهد کرد.

الهه عمرو به عنوان مربی و دلارام راثی مرزآبادی به عنوان مربی و بازیکن در بخش بزرگسالان و جمیله طهماسبی به عنوان مربی و زهرا اصلانی به عنوان کمک مربی در بخش جوانان هدایت قایقرانان را بر عهده دارند.

مریم شاه محمدنیا از تهران، فرشته حسینی و الهه پورعبدیان از البرز، شیوا مولوی نیا از اصفهان، مهلا عاطفه دار، فرناز زینلی اصفهانی و الهام تحقیقی از خراسان رضوی و صبا رحمتی از لرستان در رده سنی بزرگسالان و ترانه کامیاب از تهران، ستایش پیرنجم الدین از اصفهان، فاطمه اسماعیل پور و فاطمه جلیلیان از مازندران، ملیکا برون و کیمیا مرادی از مرکزی، عطیه سلیمانی از زنجان و مهتاب زهتاب از خراسان رضوی در رده سنی جوانان نفرات دعوت شده به اردو هستند.اردوی تیم ملی روئینگ بانوان برگزار می شود

اخبار قایقرانیاردوی تیم ملی روئینگ بانوان به منظور حضور موفق در مسابقات قهرمانی آسیا 2016 برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، تیم ملی روئینگ بانوان در آغاز پنجمین مرحله اردوی آمادگی خود از امروز 30 مردادماه به آب می زند.

این اردو در دریاچه آزادی با حضور 2 پاروزن انجام می شود و تا 15 شهریورماه ادامه پیدا خواهد کرد.

مهسا جاور از زنجان و نازنین ملائی از گیلان نفرات دعوت شده به این مرحله از اردو هستند که تمرینات خود را تحت نظر افشین فرزام سرمربی تیم ملی روئینگ بانوان انجام خواهند داد.

هشتمین مرحله اردوی تیم ملی روئینگ بانوان که تحت نظر بهناز مرادخانی در سد آیداغموش میانه آذربایجان شرقی در جریان بود نیز تا 15 شهریورماه تمدید شد. این اردو پیش از این قرار بود 30 مردادماه به پایان رسد که با صلاحدید کادر فنی تا 15 شهریورماه ادامه پیدا خواهد کرد.
بهناز مرادخانی به عنوان مربی و منا شادمهر به عنوان کمک مربی هدایت قایقرانان را در این اردو بر عهده دارند.

فرحناز عشقی و پریسا احمدی از زنجان، مریم کرمی و مریم امیدی پارسا از همدان و نازنین رحمانی از کرمانشاه نفرات حاضر در این اردو هستند.


نوفلاح ب قهرمان واترپلو زیر ۱۹سال کشور شد

اخبار شنا،شیرجه و واترپلو


تیم شهید نوفلاح ب با غلبه بر مهیار زنجان الف در دیدار فینال، قهرمان مسابقات واترپلو زیر ۱۹سال کشور شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛  واترپلوئیست‌های کمتر از ۱۹ سال کشور از دوشنبه تا پنج‌شنبه (۲۵ تا ۲۹ مرداد ۱۳۹۵) در قالب جام شهدای غواص دریادل زنجان با هم به رقابت پرداختند. در این دوره از رقابت‌ها ۱۲ تیم از  هفت استان در قالب دو گروه با هم  مسابقه دادند.

هیئت شنای اهواز، آزادی تهران، شهید هاشمی نژاد خراسان رضوی، پیشگامان کویر یزد، آرمان پیشگامان کویر یزد، مهیار زنجان الف و ب، هیأت شنای مرکزی، شهید نوفلاح تهران الف و ب، پالایش نفت آبادان، هیأت شنای قزوین ۱۲ تیم حاضر در این تورنومنت بودند.

پس از پایان دور گروهی مسابقات و مشخص شدن چهره تیم‌های برتر، سه تیم از استان تهران و یک تیم از استان زنجان به نیمه نهایی رسیدند. در دیدار نیمه نهایی مهیار زنجان الف شهید نوفلاح الف تهران را از پیش رو برداشت و شهید نوفلاح ب از سد آزادی تهران گذشت.

در مسابقه رده‎‌بندی آزادی تهران با حساب ۱۱ بر ۳ نوفلاح تهران الف را شکست داد و به نشان برنز رسید.

دیدار فینال هم با برتری ۱۱ بر ۵ نوفلاح ب مقابل مهیار زنجان الف تمام شد تا مدال های طلا، نقره و برنز بین واترپلوئیست‌های تهران و رنجان توزیع شود.

 

 

رده‌بندی نهایی تیم‌های برتر مسابقات واترپلو جام شهدای غواص دریادل زنجان رده سنی زیر ۱۹ سال:

 1. شهید نوفلاح تهران ب
 2. مهیار زنجان الف
 3. آزادی تهران
 4. شهید نوفلاح تهران الف
 5. پیشگامان کویر یزد
 6. مهیار زنجان ب

 


مدال آوران 4 ماده دیگر مشخص شدند

اخبار قایقرانیدر ادامه رقابت های آبهای آرام المپیک ریو مدال آوران 4 ماده دیگر مشخص شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، مسابقات آبهای آرام المپیک ریو با برگزاری رقابت های فینال کایاک دونفره 1000 متر مردان، کانوی یکنفره 200 متر مردان، کایاک دونفره 200 متر مردان و کایاک دونفره 200 متر مردان ادامه پیدا کرد و چهره نفرات مدال آور مشخص شد.

در کایاک دونفره 1000 متر مردان ماکس رندسچمیت و مارکوس گروس از آلمان مدال طلا، مارکو مومویچ و ملینکو زوریچ از صربستان مدال نقره و کن والاس و لاچلان تام از استرالیا مدال برنز کسب کردند.

در کانوی یکنفره 200 متر یوری چبلان از اوکراین، والنتین دیمینکو از آذربایجان و ایساکوئیاس کیروش دوس سانتوس از برزیل صاحب مدال شدند.

در کایاک دونفره 200 متر مردان سائول کراویتو و کریستین تورو از اسپانیا صاحب مدال طلا شدند، لیام هیات و جان اسچوفیلد از انگلیس مدال نقره بدست آوردند و آیوریماس لانکاس و الویناس رمانایوسکاس از لیتوانی مدال برنز کسب کردند.

در کایاک یکنفره 500 متر بانوان نیز دانوتا کوزاک از مجارستان مدال طلا، اما جورگنسن از دانمارک مدال نقره و لیزا کرینگتون از نیوزلند مدال برنز بدست آوردند.

رقابت های آبهای آرام المپیک ریو در روز پایانی امروز 30 مردادماه با برگزاری مسابقات فینال 4 ماده دیگر دنبال خواهد شد.

جلسه هماهنگی چهارمین دوره لیگ آبهای آرام برگزار می شود

اخبار قایقرانی


جلسه هماهنگی چهارمین دوره لیگ آبهای آرام 3 شهریورماه به میزبانی برج قایقرانی دریاچه آزادی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، چهارمین دوره لیگ آبهای آرام به صورت رفت و برگشت در بخش بانوان و آقایان در سال 95 آغاز خواهد شد.

جلسه هماهنگی این رقابت ها چهارشنبه 3 شهریورماه در برج قایقرانی دریاچه آزادی برگزار می شود.

این جلسه به منظور بررسی نحوه برگزاری مسابقات، تعیین مواد مسابقاتی و زمان برگزاری آن، انتخاب نماینده باشگاه ها در بخش بانوان و آقایان، بررسی و انتخاب لیست اسامی ملی پوشان شرکت کننده در مسابقات و تعیین تعداد ملی پوشان هر باشگاه برگزار خواهد شد.

نمایندگان باشگاه های حاضر در این مسابقات باید با همراه داشتن مدارک لازم در جلسه حضور پیدا کنند.